Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Tromeč HUN-CRO-SLO, subota 3. listopad 2009

Tromeč HUN-CRO-SLO, subota 3. listopad 2009

Sjajno je preslaba riječ za ono ?to su nam priredile na?e atletičarke u Kapo?varu na Susretu kadetskih reprezentacija Mađarske, Slovenije i Hrvatske. ?enska ekipa Hrvatske u tom je natjecanju bila najbolja, a na?i predstavnici iz AK Međimurje, Mursko Sredi?će i Nedeli?će koji su odradili planiranih dvanaest starteva, dali su veliki doprinos ovom uspjehu. U konkurenciji s na?im susjedima gdje je za svaku ekipu nastupilo po dvoje najboljih, izuzetno uspje?ne su bile članice AK Međimurje i Mursko Sredi?će, koje su svaki svoj nastup okrunile medaljama za osvajanje jednog od prva tri mjesta................................ \r\nZLATNE DUDEK OBADIĆ I KRALJIĆ.\r\nPrvo mjesto i zlatnu medalju osvojile su tri na?e predstavnice. Kristina Dudek pobijedila je u utrci na 300 m u kojoj je ponovo trčala rekordnih 39,29 sekundi ?to je novi apsolutni rekord Međimurja! Da je ovaj rezultat sjajan govori i podatak da je hrvatski rekord Danijele Grgić bolji za samo 13 stotinki i iznosi 39,16 sekundi. Osim na 300 m Kristina je bila druga na 100 m sa također novim rekordom Međimurja 12,47 sekundi. Kristina je trčala i ?tafetu 4 x 300 m u kojoj su na?e reprezentativke bile treće. Prvo mjesto osvojila je i Lea Obadić, članica Međimurja koja je pobijedila u bacanju diska s rezultatom 40,88 m ostavivi?i konkurentice iz Mađarske i Slovenije za vi?e od pet metara. Lea je ovim rezultatom također postala novom međimurskom rekorderkom, a rezultat Snje?ane Vuru?ić 39,10 koji je odolijevao vi?e od dvadeset godina oti?ao je u povijest. Lea je nastupila i u bacanju kladiva te?ine 3 kg i ponovo stala na postolje osvojiv?i treće mjesto i međimurski rekord za ml. juniorke: 47,70 m. U ovoj konkurenciji Lea je bila mlađa od svih ostalih suparnica a u istoj kategoriji će se natjecati i iduće godine. Treću zlatnu medalju za međimurske predstavnike osvojila je članica AK Mursko Sredi?će Melani Kraljić koja je pobijedila u bacanju kugle te?ine 3 kg, rezultatom 12,97m. Biti najbolji u bacačkim disciplinama u konkurenciji sa Slovenskim i Mađarskim natjecateljima vi?e je nego odličan rezultat. \r\nNa pobjedničkom postolju sa izjednačenjem osobnog i međimurskog rekorda na?la se i Sara Tuksar, članica AK Međimurje, koja je u skoku s motkom preskočila 3,10 m, s istom visinom kao i drugoplasirana natjecateljica iz Mađarske. Sara je nastupila i u ?tafeti 4 x 300 m koja je osvojila treće mjesto. Iz redova AK Međimurje na natjecanju je nastupila i Mateja Jambrović, najmlađa natjecateljica cijelog natjecanja koja će se u ovim susretima kadeta pojavljivati i u iduće dvije godine. Mateja je kao članica hrvatske ?tafete na 4 x 100 m trčala prvu izmjenu, a zajedno sa Nikom ?upom, Dorom Paska i Lucijom Pokos primila srebrnu medalju za rezultat 49,18. Osim slu?benog nastupa u ?tafeti Mateja je van konkurencije trčala 100 m za 12,72 sek., rezultat koji je je jo? na početku ove sezone bio međimurski rekord za seniorke! Treneri Aleksandar ?bulj i Branko Todorović nisu skrivali zadovoljstvo zbog postignutih rezultata. No njihov pogled usmjeren je ne?to dalje nego je to kadetska konkurencija, i već sada razmi?ljaju i planiraju ovakve uspje?ne nastupe u sljedećim sezonama u juniorskoj konkurenciji. \r\nAtletski klub Nedeli?će svoje predstavnike je imao u Mihaeli Horvat koja je odlično skakala u dalj i rezultatom 5,46 zauzela 5. mjesto, Damir Posavec je u skoku u vis preskočio 1,75 m i zauzeo 4. mjesto a Lea Horvat u bacanju diska je bila peta sa 30,35 m\r\n\r\nKRISTINA DUDEK NAJBOLJA \r\nKristina Dudek je u sva svoja tri nastupa svojom borbeno?ću dala veliki doprinos reprezentaciji Hrvatske za osvojeno ukupno prvo mjesto kod kadetkinja, i zbog toga je na prijedlog izbornice Hrvoslave Dotur predlo?ena za najbolju atletičarku na?e reprezentacije, te je iz ruku organizatora primila pehar za ovu laskavu titulu. Kristina je uz to imala čast primiti i pehar za prvo mjesto hrvatske ?enske ekipe a na postolju je bila i na samom kraju kada je hrvatska reprezentacija primila pehar za ukupno drugo mjesto susreta. No najveće priznanje njene dosada?nje karijere Kristini je i podatak da je rezultatom 39,29 na 300 m postigla najvrijedniji rezultat ovog međunarodnog susreta u ?enskoj konkurenciji.