Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Sini?a Goričanec drugi na PH u krosu

Sini?a Goričanec drugi na PH u krosu

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu, odr?ano ove nedjelje 19. studenog u Sinju, posljednje je dr?avno prvenstvo u 2006. godini. Natjecanje je ponovo je bilo vrlo uspje?no za AK "Međimurje" jer je Sini?a Goričanec u u utrci starijih juniora na 6000 m zauzeo odlično drugo mjesto. Sini?a je tako na najbolji mogući način zavr?io sezonu u kojoj je osim ove u Sinju, osvojio jo? 4 medalje na dr?avnim prvenstvima, zabilje?io nastup u reprezentaciji Hrvatske, a smije?i mu se i nastup na Europskom prvenstvu u krosu 10. prosinca ukoliko takvu odluku donese Izvr?ni odbor Hrvatskog atletskog saveza. Naime, natjecanje najboljih europskih kros trkača odr?ava se ove godine u San Giorgiu - Italija, gdje će uz Slavka Petrovića u seniorskoj konkurenciji nastupiti i najbolji juniori i juniorke Hrvatske. To bi za AK Međimurje i međimurski sport u cjelini bilo veliko priznanje a za Sini?u veliko iskustvo i podstrek za daljnji rad, jer će i u idućoj godini jo? biti junior i imati prilike za ovakve nastupe. Osim Goričanca na natjecanju je nastupio i Zoran Vuk koji je u konkurenciji dječaka osvojio solidno osmo mjesto, te trener Aleksandar ?bulj koji je kod seniora bio ?esti. Nastupili su i Nedeli?ćanci a najuspje?niji je bio Matija Golub kao treći u konkurenciji dječaka, dok su Gabrijela Grabar i Lucija Petković kod djevojčica zauzele 21. odnosno 27. mjesto.\r\n\r\nREZULTATI:\r\n\r\nDječaci 1500 m: 1. Gr?etić (Kvarner) 4:21 ...3. Golub (Nedeli?će) 4:23 ...8. Vuk (Međimurje) 4:37: Djevojčice 1000 m: 21. Grabar (Nedeli?će) 3:36 ...27. Petković (Nedeli?će) 3:54 Juniori 6000 m: 1. Zelić (Sveti Ante Knin) 19:48 2. Goričanec (Međimurje) 19:53 ...; Seniori 9000 m: 1. Petrović (Dinamo-Zrinjevac) 29:01 ...6. ?bulj (Međimurje) 39:48\r\n\r\n