Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Odlični rezultati na European Kids Athletics Games

Odlični rezultati na European Kids Athletics Games

Dvadesetočlana ekspedicija AK Međimurje vratila se sa vi?e nego uspje?nog nastupa na Europskim atletskim igrama mladih koje su odr?ane u če?kom gradu Brnu od 19.-22.9.2006. Najvi?e razloga za zadovoljstvo priredio je Ivan Kraljek koji je "pregazio" srednjeeuropsku konkurenciju i osvojio četiri zlatne medalje u četiri pojedinačna nastupa! Ivan je u kategoriji dječaka rođenih 1994. godine pobijedio u utrci na 60 m, skoku u dalj, skoku u vis te bacanju loptice, a kao član ?tafete 4 x 60 m koja je trčala u konkurenciji dječaka rođ. 1993/94 u sastavu ?imunić, Kozar, Bla?inčić i Kraljek osvojio je treće mjesto i brončanu medalju. Po uspje?nosti drugi sakupljač medalja bio je Luka Kozar koji je u kategoriji dječaka 1995. osvojio zlatnu medalju u skoku u dalj, brončanu u skoku u vis i ?tafeti 4 x 60 m. Ivan Blagus osvojio je brončanu medalju u bacanju loptice dok je Mateji Jambrović to uspjelo u skoku u vis. Brončane medalje osvojili su kao članovi ?tafete 4 x 60 m jo? i Patrik ?imunić i Nikola Bla?inčić. Odlično ali na?alost nezahvalno četvrto mjesto, i korak do medalje do?li su Kristina Dudek u utrci na 60 m, Patrik ?imunić u dvije godine "jačoj" konkurenciji na 60 m i Lucija ?bulj u bacanju loptice, te ?tafeta djevojččica 4x60 m u sastavu Mateja Jambrović, Sara Tuksar, Marija Hranilović i Kristina Dudek. Kristina Dudek osvojila je i odlično peto mjesto na 150 m u konkurenciji godinu dana starijih djevojčica. Osim spomenutih na natjecanju su nastupili jo? i Mirna Horvat, Kristijan Bo?ić, Erika Frančić, ?aklina Pongrac, Ines Vinković, Karla Taradi i Lara Rojko. Osim osvojenih medalja najveće moguće počasti i priznanja na odlično organiziranom natjecanju primili su Ivan Kraljek i Luka Kozar koji su progla?eni najboljim natjecateljima u svojoj kategoriji a posebne plakete iz ruku organizatora primili su za pobjede u skoku u dalj, memorijalnoj disciplini natjecanja, koja se odr?ava u spomen na Zdeneka Prohasku proslavljenog če?kog skakača u dalj iz sedamdesetih godina pro?log stoljeća. Va?no je napomenuti da su gotovo svi nastupi na?ih atletičara zavr?avali osobnim rekordima, a razlog tome je odlična pripremljenost i redovitost na treninzima tijekom ljetnih mjeseci kao i ozbiljnost na samom natjecanju. Dobrom raspolo?enju i atmosferi pridonijeli su i uzorno i srčano navijanje prilikom svakog nastupa pa svi oni koji su podr?ali odlazak na ovo natjecanje od uprave Kluba, roditelja, sponzora i donatora mogu biti ponosni jer su se članovi AK Međimurje pokazali u najboljem mogućem svjetlu ?to su osim samih organizatora ovacijama nagrađivali i sudionici iz drugih zemalja. Osim na?ih u Brnu su se natjecali i članovi AK Nedeli?će i Mursko Sredi?će i također postigli niz zapa?enih plasmana. Najuspje?nija je bila Gabrijela Grabar koja je pobijedila u utrci na 1500 m, Ema Plavljanić osvojila je drugo mjesto u bacanju loptice i četvrto u skoku u vis, Matija Golub je bio drugi na 1500 m a Vanja Čemerin treći na 300 m. Sonja ?nidarić bila je četvrta u kugli, Martina Tasković i Valentina ?prajc pete u skoku u vis a Sara Vinković ?esta na 60 m. Predstavnici sva tri međimurska kluba zajedno su putovali u Brno autobusom, a mjesta se na?lo i za Teu Melnjak, članicu Istre iz Pule, koja je također uspje?no nastupila i pobjedila na 600 m dok je na 60 m bila druga. Zanimljivo je da je Tea kći jo? uvijek aktualnog rekordera Hrvatske u ml. juniorskoj kategoriji na disciplinama od 300 do 800 m Predraga Melnjaka, ?to se vidi po stilu trčanja kao i odličnim rezultatima.