Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Odličan nastup kadetkinja Međimurja u uzbudljivoj zavr?nici finala EPH

Odličan nastup kadetkinja Međimurja u uzbudljivoj zavr?nici finala EPH

Ovogodi?nje finale Ekipnog prvenstva Hrvatske odr?ano je u Čakovcu u organizaciji AK Međimurje. Nakon kvalifikacija koje su odr?ane u četiri regije osam najboljih ?enskih i sedam mu?kih kadetrskih ekipa sudjelovalo je u dvosatnom vrlo intesantnom programu. Pobjednici natjecanja u ?enskoj su kategoriji ekipa Vara?dina, druge su članice AK Međimurje a treće mjesto zauzela je ekipa ASK Split. Kod mu?kih najbolji su predstavnici Mladosti, drugi je Kvarner-Autortrans a treći Dinamo-Zrinjevac.............................Posebno intresantna i vrlo uzbudljiva za domaćina AK Međimurje bila je zavr?nica natjecanja u konkurenciji kadetkinja gdje su ekipe Vara?dina i Međimurja bile bodovno poravnate nakon posljednje discipline sa 56 bodova. Prema pravilima Hrvatskog atletskog saveza u tom slučaju pobjednika odlučuje veći broj prvih mjesta u čemu su također obje ekipe bile iste sa tri pobjede. I na kraju vjerovali ili ne Vara?din je bio bolji u broju drugih mjesta i na taj način osvojio prvenstvo u ?enskoj konkurenciji. No ostaće zabilje?eno da su zaista nijanse odlučile pobjednika a da su rezultati na?ih djevojka bili na iznimno viskokoj razini. Ponovno je briljirala Kristina Dudek pobjedom na 300 m s novim međimurskim apsolutnim rekordom koji sada iznosi 39,45 sekundi, bila je druga na 100 m sa odličnih 12,62 i s najbr?ima u AK Međimurje Matejom Jambrović, Sarom Tuksar i Ivom Novak pobijedila u ?tafeti 4 x 100 m sa 50,51 sekundi ?to je i novi apsolutni rekord Međimurja. Za AK Međimurje bodove su za ovaj sjajan ekipni plasman osvojile i Lea Obadić pobjednica u bacanju kugle i treća u bacanju loptice, Sara Tuksar treća na 100 m prepone i četvrta u skoku u vis, Veronika Kovač, najmlađa sudionica natjecanja, osvojila je četvrto mjesto i bodove na 1500 m, Erika Frančić koja je velikom borbeno?ću nakon pada i ozljede u utrci na 600 m osvojila sedmo mjesto, i Iva Novak koja je nastupila u skoku u dalj i bila osma. Na natjecanju su od petnaest ekipe čak četiri bile iz Međimurja. AK Međimurje je osim ?enske imao i mu?ku ekipu koja je osvojila sedmo mjesto sa 23 boda, dok je Atletski klub Nedeli?će u ?enskoj konkurenciji osvojio peto mjesto sa 40 bodova a kadeti su bili ?esti sa 29 bodova. Kod Nedeli?ćanki odličnim nastupima i rezultatima istaknule su se Mihaela Horvat pobjedom u skoku u dalj sa odličnih 5,38 m te Alena Hru?oci i Mirna Dadić koje su bile treće na 600 m i skoku u vis. Kod kadeta za Nedeli?će najvi?e bodova osvojio je Dario Lesar pobjednik skoka u vis i Bernard Gavez treći na 3000m. Za AK Međimurje najbolji plasman kod kadeta ostvario je Martin Sr?a u utrci na 800 m. Sjajna atmosfera na stadionu SRC Mladost koju je upriličio AK Međimurje uz pomoć Zbora atletskih sudaca Međimurja osim odličnih rezultata natjecatelja afirmirala je i vrijedne sportske djelatnike u organizacijskom smislu, te se u budućnosti i dalje mogu u Čakovcu očekivati natjecanja najvi?eg ranga kao ?to je to bilo i ovo uzbudljivo dr?avno ekipno prvenstvo