Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Međunarodni atletski miting Čakovec 2008.

Međunarodni atletski miting Čakovec 2008.

NA OVOGODI?NJEM MITINGU NATJECATELJI IZ PET ZEMALJA

Međunarodni atletski miting Čakovec 2008. - NA OVOGODI?NJEM MITINGU NATJECATELJI IZ PET ZEMALJA

Odlični rezultati postignuti su na ovogodišnjem atletskom mitingu u Čakovcu na kojem su nastupili natjecatelji iz pet dr?ava: Hrvatske, Slovenije, BiH, Mad?arske i Italije. Kod muškaraca najbolji rezultat natjecanja postigao je u bacanju diska Martin Marić, član ASK-a iz Splita, koji je spravu bacio do 59,95m (1049 bodova) što je i rekord mitinga, a kod ?ena najbolja je bila Sanja Gavrilović, također članica ASK-a, koja je pobijedila u bacanju kladiva sa 67,47 (1056 bodova), rekordom mitinga i rezultatom vrijednim olimpijske "B" norme. ...... Među prvih pet rezultata koji su posebno nagrađeni kod muškaraca na drugom je mjestu ?eljko Vincek sa 33,99 sekundi na 300 m i 1003 boda, treći je Jure Rovan član FIT Bre?ice sa preskočenih 510 cm u skoku s motkom što vrijedi 994 bodova, četvrti je Marko Prugovečki član Zagreb Ulixa sa preskočenih 7,34 m u skoku u dalj i 987 bodova a na petom mjestu se nalazi Dubravko Brdovčak, član Dinama Zrinjevac iz Zagreba koji je pobijedio u bacanju kugle sa 17,75m čime je osvojio 985 bodova. Kod ?ena nakon Sanje Gavrilović drugo mjesto po bodovima osvojila je Tina Šutej MASS Ljubljana koja je u skoku s motkom pobijedila sa preskočenih 420 cm (983 b)što je i rekord mitinga a od trećeg do petog mjesta svrstale su se po bodovima tristometrašice i to na treće mjesto Laura Pajtler članica Cestno podjetje Ptuj sa rezultatom 40,78 (964 b), četvrta je Marija Hi?man Međimurje Čakovec sa 40,99 (955 b) a peto mjesto sa 946 bodova podijelile su Nastasja Jakovljev iz Kri?evačke banke Kri?evci koja je istrčala 41,20 na 300 m i pobjednica utrke na 100 m Sandra Parlov članica AK Kvarner Autotrans Rijeka koja je pobijedila sa 12,50 sek. Od Međimuraca osim Marije Hi?man koja je sa 40,99 na 300 m istrčala osobni i međimurski rekord, istaknuo se i Mirko Hi?man koji je u istoj disciplini bio treći i također istrčao međimurski rekord koji sada iznosi 35,12 sekundi. Atletska karavana seli se u srijedu u Vara?din gdje će se odr?ati Olimpijski miting, jedna od posljednjih šansi za postizanje olimpjiske norme za one koji to još nisu učinili. Idućeg pak se vikenda u organizaciji AK Nedelišće u Čakovcu odr?ava dr?avno pojedninačno prvenstvo za mlađe juniorke i juniore.