Službene stranice Atletskog kluba "Međimurje" Čakovec
Gdje se nalazite: Naslovnica Novosti Balkanijada za mlađe juniorke i juniore, Kraljevo 14.08.2021.

Balkanijada za mlađe juniorke i juniore, Kraljevo 14.08.2021.

ANA DOB?A ZAUZELA 7. MJESTO

Balkanijada za mlađe juniorke i juniore, Kraljevo 14.08.2021. - ANA DOB?A ZAUZELA 7. MJESTO

Na netom završenom prvenstvu Balkana za mlađe juniorke i juniore, koje je odr?ano u Kraljevu, Srbija, u dresu hrvatske reprezentacije nastupila je i Ana Dobša, članica AK Međimurje. Ana je trčala u utrci na 800 m i zauzela 7. mjesto s rezultatom 2:26,95. Za Anu je ovo već drugi nastup na Balkanskim prvenstvima u ovoj godini, a podsjetimo da je prvi nastup imala početkom godine u Sofiji gdje je osvojila 4. mjesto na 800 m te 3. mjesto u štafeti 4 x 400 m. Natjecanje u Kraljevu je odr?ano po velikoj vrućini, a hrvatski su reprezentativci osvojili ukupno osam medalja, i to: zlatne medalje štafete 4 x 100 m za ml. juniorke u sastavu Viktorija Vujović, Nicole Milić, Tea Krolo, Daniela Jelić, i Marka Oreškovića na 400 m, srebrne Niko Ko?ul na 800 m, Laura ?eravica u bacanju koplja, Nicole Milić na 400 m i Frida Arapović u bacanju diska, te brončane Luka Ćurković u skoku u dalj i Lucija Pendić u bacanju kladiva. Konkurencija je bila vrlo jaka a nastupilo je 300 atletičarki i atletičara iz 15 zemalja. Od iznimnih postignuća treba istaknuti obaranje svjetskog rekorda u bacanju koplja za ml. juniorke, a to je pošlo za rukom Adriani Vilagoš, reprezentativki Srbije, koja je koplje te?ine 500 g bacila čak 70,10 m. !